Деца из предшколске установе „Дечја радост“ у посети Народној библиотеци „Христо Ботев“

Радници библиотеке „Христо Ботев“ упознали су своје најмлађе чланове са просторијама и правилима библиотеке. Гости су била деца из Предшколске установе „Дечија радост“ са њиховим васпитачицама. Са децом је разговарано о значају библиотека, читања, писања и занимљивостима везаним за књиге. Радници библиотеке су предшколцима читали песме, приче и бајке, а деца су рецитовала песмице научене у Предшколској установи. Сви су са одушевљењем прелиставали књиге, коментарисали и показивали садржаје једни другима. У разговору са библиотекарком активно су учествовали износећи да знају правила која треба да поштују у библиотеци и када изнајмљују књиге. Отишли су уз обећање да ће долазити и позајмљивати књиге и чувати их да би и друга деца могла да уживају у њима и које ће обележити њихово детињство. За крај овог дружења деци су поклоњене књиге.