Месец прелистава разгледнице из амбиса

Народна библиотека „Христо Ботев“ је 2019. године објавила књигу „Месец прелистава разгледнице из амбиса“ песникиње Наташе Константинове из Босилеграда.

Наташа Константинова је позната наша песникиња, са изграђеним и очуваним имиџом и са неколико издатих збирки песама. Један случајан поглед, један безбрижнан тренутак, један уздах самоће, довољни су песникињи да од стихова ствара великолепно истраживање и да у суморној свакодневници покаже све песничке нијансе.

Мало је аутора промишљене речи у постојећем језичком изразу који могу да са неколико речи извуку од читаоца уздах, тугу, бол или задовољство. У то се можете уверити читајући ову и раније збирке песама песникиње Константинове.

Ова књига представља четврту објављену збирку песама.

збирка је у истој публикацији издата и на српском и бугарском језику.

Због малог тиража, Народна библиотека „Христо Ботев“ ће ову књигу, као и сва своја издања, учинити доступном преко свог дигиталног репозиторијума.