Час у библиотеци

Данас у Народној библиотеци „Христо Ботев“ одржан је први час ђацима првацима из Основне школе „Георги Димитров“ у Босилеграду. Оба одељења једно за другим долазила су да се упознају са библиотеком, начином рада и коришћењем књижног фонда.

Ђацима су уручене чланске картице, које су добиле на поклон поводом дечије недеље, а уз чланске картице на поклон су добили и по једну књигу и брошуру, у којој је стоји кратак историјат развоја библиотекарства и Народне библиотеке у Босилеграду, као и описана правила понашања у библиотеци.      Учитељи Анка Анастасов и Крум Георгијев, заједно са библиотекарима, објаснили су деци зашто је потребно да науче да читају, како ће им читање помоћи у савладавању школског градива и какав је значај библиотеке у том процесу.