КОВЧЕГ ЗА ОБА СВЕТА

У свечаној сали Дома културе 15. октобра 2024. године са почетком од 18:00 часова, Народна библиотека „Христо Ботев“ у сарадњи са Установом Центар културе „Босилеград“, организује промоцију новог романа Зорана В. Момчиловића „Ковчег за оба света“.

Животна прича породице Прерадовић од 14. века до данас, која описује разна дешавања и прелази векове, од кнежева, преко свих ратова и догађаја у средњем веку до данас, написана кроз разговор двојице академика.

Зоран Момчиловић је Прокупчанин и један је од најчитанијих српских писаца у последњих дванаест година на основу анкете Народне библиотеке Србије. Члан је Удружења књижевника Србије од 2006.године, бави се сликарством, иконописањем.

Књижевни рад почео је култним романом Монахиња 2003. године и до сада је објавио 14 романа.